Matchträningen börjar!
Shit idag har ja varit rikigt seg i huvudet. Jag började dagen med matte på morgonen, läste i en bok om retorik på svenskan och sen hade jag extra speecsvenska med Ullet där vi fixade med mitt historia arbete som ja måste göra för att få tillbehörigheten i Historia A. Sen avslutade jag skolan med extra läsning av gramatik!!
Mycket koncentrationsämnen med andra ord och en riktigt prövning för mig som har läs och skrivsvårigheter! Men det känns bra idag!
Idag börjar jag matchträna! Jag tackade ja igår till att gå en Landskamp imot danmark den 6 Mars. Landskampen går i Malmö.
Tyvärr vet jag inte säkert om jag får fightas då det är flera personer som fått förfrågan och dom tar ut den personen som är bäst lämpad för tillfället helt enkelt!
Idag börjar jag i alla fall förbereda mig både fysiskt och mentalt med allt va det nu innebär med fler pass i veckan, hårdare träning och så klart bättre planering av kosten.
Senare i veckan får jag reda på om ja ska fightas eller ej och ni kommer så klart kunna följa allt här och lite till!
När jag hör den här så tänker jag på en Highlight med Masato som jag hittade på nätet i början av min karriär. Tyvärr hittar ja inte klippet längre men låten väcker minnen, va ska man säga liksom.
NU KÖR VI!










Lämna kommentar