24Correns Tv reportage

27 december '09 | 17:24

Nu har Tv grejjen som 24Corren gjorde om mig för några veckor sedan börjat sändas.

Det kommer att sändas i tv i en vecka nu fram över och även ligga uppe på deras hemsida. Dom som vill kommer att kunna se klippet här på min sida under ”Media” om några veckor, då jag kommer få en egen kopia på Reportaget.

24corren

Det vart rätt bra måste jag säga men tur dom inte filmade mellan ronderna för jag höll typ på att dö ;)

Angående viljan att leva på sporten så vore det självklart grymt men det är långt kvar dit. Det finns olika nivåer av proffs och jag har bara börjat än så länge.

Om du inte har någon tv så kan du se reportaget här på 24Correns hemsida



2 kommentarer till “24Correns Tv reportage”

#1 Ulrika (28.12.09 vid 15:55 )

Vad kul med reportaget! Har precis sett det, tyckte att det gav en bra bild av din träningssituation. Du kanske kan använda inslaget i din retorikuppgift…apropå liksom:-)

Jonas Svar:Tack Ullet! aa ja vet jag störde ihjäl mig på mig själv varje gång jag sa ”liksom”. …Ja tänkte det NOO WHAY!!!? Undrar hur man tränar bort såna där öö ticks eller vad det kallas igentligen!?

#2 superstar (29.12.09 vid 14:04 )

Najs… men, säg till när det finns uppe på youtube så vi som bor i u-land också får möjlighet att se klippet! ;)

Jonas Svar: ja va inne o kollade klippet precis nyss och det funkade skitbra!?

Trodde du hade värsta datorn med dig till Thailand? Klippet kommer upp på sidan här fram över så att vem som helst kan se det direkt här :D









** OBS **
För att kommentera, dra rätt bild till cirkeln nedan och tryck sedan på skicka!



 
- - - - ANNONSER - - - -